یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود گفتگو کارگری گزارش حقوق بشر ورزش  
   

اطلاعیه کانون نویسندگان ایران (در تبعید) در سوگ فرامرز سلیمانی


اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
دوشنبه  ۷ دی ۱٣۹۴ -  ۲٨ دسامبر ۲۰۱۵


هم میهنان عزیز!
کانون نویسندگان ایران درتبعید از دست دادن یکی از صمیمی ترین یاران خود را به سوگ می نشیند. دکتر فرامرز سلیمانی شاعر، منتقد ادبی، مترجم و روزنامه نگاربرجسته میهنمان ۴ دی ماه سال ۱٣۹۴ /۲۵ دسامبرسال۲۰۱۵، در نئواورلئان امریکا در گذشت. از فرامرز سلیمانی آثار فراوانی منتشر شده است، برخی از این آثار عبارتند از:
شعر: دفترهای شعرخط ها و نقطه ها( سال ۱٣۶۰)، خموشانه (سال ۱٣۶۰)، سرودهای آبی، آوازهای ایرانی ( سال ۱٣۶٨)، رویائی ها ( سال ۱٣۶٨)، دریا به لهجه نیما می خواند( فارسی و انگلیسی)، شب رویائی ها( ۱٣٨۰)، سبز و سفید و سرخ (۱٣۷٨)، شبانه های باغ سنگی( فارسی و انگلیسی ۱٣۷٨).
پژوهش: " شعر، شهادت است " (سال ۱٣۵٨)، نقد و گزینش شعرهای منوچهرنیستانی(۱٣۶۹)، بارورترازبهار: نقد و بررسی شعر زنان ایران ( ۱٣۷۰)، نقد و معرفی نقاشی های محمد صدیق.
ترجمه: دگردیسی شاعر ازهرمان هسه، بلندی های ماچوپیچو، عاشقانه ها،اسپانیا در قلب ما، سرود اعتراض از پابلو نرودا.
فرامرزسلیمانی مسولیت انتشار چندین مجله ادبی و اجتماعی از جمله مجله ی دنیای سخن و جُنگ ادبی موج ( به زبان های فارسی و انگلیسی) را به عهده داشت. وی ازمسولان و فعالان چندین گروه ادبی ( گروه سه شنبه ) و انجمن ها و تشکل های فرهنگی، هنری و پزشکی در ایران و امریکا بود.
کانون نویسندگان ایران در تبعید با اندوه فراوان ضایعه در گذشت عضو گرانمایه اش فرامرز سلیمانی را به خانواده وی، و به فرهنگ دوستان و فرهنگ ورزان میهنمان تسلیت می گوید.

هیات دبیران کانون نویسندگان ایران(در تبعید)
۵ دی ماه ۱٣۹۴/ ۲۶ دسامبر۲۰۱۵ 


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست