سه شنبه، ۸ دی ۱۳۹۴ | ۲۹ دسامبر ۲۰۱۵ | ایران ۰۰:۰۱

  ايران

  طرح دوباره پرونده فساد نماینده بابلسر با انتشار اسناد معامله و حکم دادگاه

  همزمان با آغاز بررسی صلاحیت‌ داوطلبان نامزدی در انتخابات مجلس شورای اسلامی، خبرگزاری ایلنا با انتشار تصویر حکم دادگاه تجدیدنظر، به موضوع نقش یک نماینده مجلس در زمین خواری در بابلسر پرداخته است.

  به نوشته این خبرگزاری، رای قطعی به پس دادن زمین‌های بنیاد مستضعفان در بلوار ساحلی بابلسر در تیرماه سال ۹۳ صادر شده است اما مقداد نجف‌نژاد، نماینده بابلسر در مجلس شورای اسلامی که در تحویل گرفتن زمین از بنیاد مستضعفان نقش داشته است همچنان خود را از اتهام زمین خواری مبرا می داند.

  به گفته خبرگزای ایلنا نجف زاده قطعه زمینی ۸ هکتاری را به قیمت ۵۰ میلیون تومان از بنیاد مستضعفان در بلوار ساحلی بابلسر بابت ساخت کتابخانه، زمین بازی و پارک و ایجاد موسسه فرهنگی خانه جوان بابلسر خریداری کرده  اما پس از مدتی این اراضی که قرار بود صرف ساخت پروژه های عام المنفعه شود را به اشخاص حقیقی و حقوقی ثالث فروخت.

  موضوع فروش ارزان ۸ هکتار از زمین‌های بنیاد مستضعفان از آنجا به دادگاه کشیده شد که این بنیاد طی شکایتی خواستار لغو شدن آن معامله شد.

  مقداد نجف نژاد، نماینده بابلسر سال ۱۳۷۷ به عنوان نماینده هیات امنای موسسه ای به نام موسسه فرهنگی خانه جوان بابلسر درخواست دریافت این زمین را برای ساخت اماکن فرهنگی نظیر کتابخانه، پارک و زمین بازی کرد و بنیاد نیز با فروش این زمین به موسسه موافقت کرد اما چند سال بعد مشخص شد اصلا موسسه ای به آن نام وجود ندارد. ضمن اینکه بنیاد ادعا کرد که به دلیل این که زمین به مصارفی دیگر رسیده و به اشخاص بعدی فروخته شده است، معامله باید فسخ شود.

  ایلنا می نویسد طبق رای دادگاه، مهم ترین تخلفات این نماینده مجلس در پرونده زمین خواری بابلسر تشکیل موسسه موهوم واخذ زمین به نام موسسه موهوم است.  همچنین خریدن زمین فوق به قیمت ۵۰ میلیون تومان طی سه فقره چک که هنوز یک فقره از آنها پرداخت نشده است و اکنون قیمت این زمین ها بالغ بر چندین ده میلیارد تومان برآورد می شود از دیگر تخلفات او است.

  از دیگر تخلفات پرونده این است که قرار بوده کاربری زمین برای شهربازی و انجام امور فرهنگی باشد اما پس از تحویل زمین  و پس از قطعه بندی برای مسکونی به افراد عادی واگذار شده است.  در گزارش ایلنا از این نماینده اصولگرای مجلس پنجم، ششم، هشتم و نهم استان مازندران تحت عنوان م.ن یاد می شود.

  دادرسی این پرونده سالها طول کشید تا اینکه تیر ماه سال گذشته دادگاه رای قطعی فسخ معامله و بازگرداندن زمین به بنیاد مستضعفان را صادر کرد. دادگاه در رای خود تایید کرد که موسسه ای که این نماینده مجلس و چند نفر دیگر خود را اعضای هیات امنای آن اعلام کرده‌ بودند، وجود خارجی نداشته و یک "موسسه موهوم" بوده است.

  خبرگزاری کار ایران می گوید از رای قطعی دادگاه نزدیک به یک سال می گذرد امانجف نژاد هنوز اراضی را پس نداده و محکومیت دو سال حبس او نیز اجرا نشده است.

  آقای نجف نژاد همان موقع در نامه ای به رئیس مجلس ادعا کرد که او و اطرافیانش هیچگاه زمینی دریافت نکرده‌اند.

  تابستان گذشته با مطرح شدن این پرونده در صحن علنی مجلس، مشاجره لفظی تندی به احمد توکلی، نماینده تهران و مقداد نجف نژاد، نماینده بابلسر در گرفت.

   

  ترتیب:
  برای درج نظر، اینجا را کلیک کنید (۲۸)
  صفحه از ۳
      بعدی 
  توسط: خس و خاشاک
  ۱۳۹۴/۱۰/۷
  به حضور مبارکتان عرض کنم که اینان همه سربازان و سرداران اسلام هستند و هیچ منع شرعی و قانونی ندارد !!!!ا


  توسط: ناشناس
  ۱۳۹۴/۱۰/۷
  تنها ملاک برای آنکه مقامی نصیب شخصی در نظام ولایت فقیه (دیکتاتوری) شود فاسد بودن است و هرچه فاسدتر جایگاهی والاتر!
  مزیتش در اینست زمانی که تاریخ مصرفش منقضی شود بی دردسر با یه اردنگی انداختش بیرون


  توسط: حسین
  ۱۳۹۴/۱۰/۷
  بعید هم نیست این کارها و رفتارها


  توسط: هالو از: دزد اباد
  ۱۳۹۴/۱۰/۷
  حاکم دزد ومال مردم خور.............وکلایش شوند همه مفت خور.


  توسط: وقتی کدخدا دزد باشد
  ۱۳۹۴/۱۰/۷
  وقتی کدخدا دزد باشد از رعیت ها چه انتظاری دارید.. آخوند دزد سردار سپاه دزد نماینده مجلس دزد..مردم باید چه کار کنند ؟؟؟؟


  توسط: انسان پاک از: ایران آخوند زده
  ۱۳۹۴/۱۰/۷
  آن روز اولی که روح الله خمینی گفت میزان تعهد است نه تخصص و قبلش گفته بود آقای سرهنگ من میخوام تو اقای خودت باشی .. نمیخواهی؟
  منظورش همین غارت ها و دزدی های کلان که دیگر وقتی اسمش میاد حال همه بهم میخوره بود


  توسط: مهدی
  ۱۳۹۴/۱۰/۷
  من پنج میلیون وام بانک ملی بدهکارم بخاطر بیکار شدن نتونستم بپردازم ابرومو بردن دادگاهی کردن منو اونوقت اقایون راحت میبرن میخورن خدا لعنتشون کنه انگار قانون فقط برا من و امثال من هست


  توسط: اکبر تهران
  ۱۳۹۴/۱۰/۷
  اصولا این همه فعالیت برای نماینده شدن و پست گرفتن برای همین کارهاست.در هیچ جای دنیاا چنین چیزهایی در این حد وجود ندارد.


  توسط: lم.ع.پ از: مرند
  ۱۳۹۴/۱۰/۶
  قریب به اتفاق اهل بصیرت دست دراز چپاول و غارت بیت المال- دزدان حریص- دلال قوّه قضائیه- جاعل مدرک و بورسیه-دکتراهای قلّابی- مجتهدین بی سواد-مفتی قتل های زنجیره ای-دزدان دکل نفتی- مختلسان میلیاردی-مصادره کنندگان وزارت نفت،مخابرات و خاتم الانبیاء هستند!


  توسط: حرف مفت
  ۱۳۹۴/۱۰/۶
  یادت به خیر آقای رضا فاضلی که میگفتی: رهبر جمهوری اسلامی دزد سردار سپاه پاسداران اسلامی دزد نماینده مجلس اسلامی دزد رئیس دولت اسلامی دزد آخوند مملکت اسلامی دزد مرجع تقلید شیعه دزد نیروی انتظامی دزد بسیجی دزد و دزد و دزد......

  صفحه از ۳
      بعدی 

  برترین ها

  نظرسنجی

  آرشيو نظرسنجی های قبلی