یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود - تاریخ گفتگو کارگری گزارش حقوق بشر ورزش  
   

درگذشت صفر نوری کوتنایی از فعالین چپ مازندران


اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
پنج‌شنبه  ٨ مهر ۱٣۹۵ -  ۲۹ سپتامبر ۲۰۱۶اخبار روز - گزارش دریافتی: صفر نوری در سال ۱٣٣۶ در خانواده‌ای روستایی در روستای کوتنای قائمشهر مازندران به دنیا آمد. صفر در دوران دبیرستان با افکار ترقی‌خواهانه آشنا شد و از سال ۵٣ با راه انداختن کتابخانه و ترویج کتابخوانی در بین دانش‌آموزان و جوانان به فعایت‌های اجتماعی پرداخت. بعد از اتمام تحصیلات متوسطه وارد دانشسرای تربیت معلم شد و به شغل دبیری در شهر قائمشهر مشغول شد. پس از انقلاب به دلیل فعالیت در سازمان‌های انقلابی چپ، از آموزش و پرورش اخراج و در تاریخ ۲۱ تیر سال ۶۰ دستگیر شد. بعد از آزادی به منظور امرار معاش به کارهای مختلفی مثل کشاورزی، کارگری در کارخانجات و رانندگی پرداخت.

رفیق صفر در تمام مدت زندگی خود به آرمانهایش وفادار ماند و همواره در جهت اعتلای روابط انسانی و انقلابی بین زحمتکشان تلاش می‌کرد. وی همواره یار و مددکار همه‌گان بود و همیاری با دیگران برایش قابل معامله با هیچ چیز نبود. مردم منطقه صبوری و استقامت و سلامت نفس او را هرگز فراموش نکردند و نخواهند کرد.
مراسم تدفین و یادبود این رفیق عزیز در روزهای ۵ و ۶ مهرماه ۱٣۹۵ در روستای کوتنا و با حضور جمع کثیری از دوستان و یاران و اهالی زحمتکش منطقه برگزار شد.
یاد و خاطره‌اش گرامی


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست