راهپیمایی اعتراضی کارگران در ساری

فرمانده انتظامی استان مازندران، کارگران گردآمده در برابر استانداری را تهدید به امنیتی کردن مسأله کرد و از آنها خواست به همایش خود پایان دهند، اما گروهی از کارگران در برابر استانداری ماندند

 

صد ها کارگر کارخانه ی نساجی مازندران، در اعتراض به پرداخت نشدن 5 ماهه ی حقوق خود، در خیابان های شهر ساری راهپیمایی کردند.

به گزارش شرق پرس، این راهپیمایی در روز 17 بهمن از بلوار ارتش به سمت سبزه میدان، روبروی استانداری مازندران، انجام شد و کارگران خواهان دیدار با استاندار یا معاون او شدند.

معترضان پس از گرد آمدن در برابر استانداری مازندران  شعار «فریاد یا محمدا نمی‌رسند به‌داد ما» سر دادند.

بر پایه ی این گزارش، نیروی‌های امنیتی استانداری مازندران با قرار دادن میله‌های فلزی و کوچک کردن فضای مقابل استانداری موجب عقب رفتن معترضان تا پیاده‌رو و بخشی از خیابان انقلاب شدند که این کار موجب ترافیک سنگین در خیابان انقلاب ساری تا میدان ساعت و خیابان قارن شد.

 

راهپیمایی اعتراضی کارگران در خیابانهای ساری

 

نیروی‌های امنیتی در حالی عرصه ی اعتراضی را برای معترضان کاهش دادند که می‌توانستند با قرار گرفتن در مقابل ساختمان ورودی استانداری از ترافیک سنگین در خیابان انقلاب جلوگیری کنند.

کارگران معترض کارخانه نساجی بارها با شعارهای مختلف خواستار دیدار با مسئولان استانداری مازندران شده اند، اما هیچ یک از مسئولان استانداری مازندران در جمع کارگران حاضر نشد.

پس از گذشت دو ساعت از تجمع اعتراضی، کارگران نساجی با شعار «فریاد یا محمدا نمی‌رسند به‌داد ما» در وسط خیابان انقلاب تحصن کردند و همین مسئله موجب شد تا خیابان انقلاب به‌مدت ۱۰ دقیقه مسدود شود.

نیروهای امنیتی و انتظامی سعی بر هدایت معترضان به حاشیه خیابان انقلاب داشتند که با مقاومت کارگران معترض کارخانه نساجی مواجه شدند و همین مسئله موجب درگیری کوتاهی بین یکی از معترضان و نیروهای یگان ویژه شد.

 

راهپیمایی اعتراضی کارگران در خیابانهای ساری

 

کارگران کارخانه نساجی انتقاد شدیدی نسبت به عملکرد سرمایه‌گذار جدید این کارخانه داشتند و بارها علیه این سرمایه‌گذار شعار «…. حیا کن نساجی را رها کن» سر دادند.

یکی از کارگران کارخانه نساجی در گفت‌وگو با فارس با بیان اینکه پنج ماه حقوق نگرفتیم و با مشکلات شدید اقتصادی مواجه شدیم، گفت: مسئولان فقط وعده برطرف کردن مشکلات این کارخانه را می‌دهند، اما همه وعده‌های آنها پوچ است.

«م-ر» با بیان اینکه بیمه ۶ ماه کارگران واریز نشد و همه آنها با بسیاری از مشکلات روبرو هستند، اظهار کرد: به‌نظر مسئولان مشکلات اجتماعی و فرهنگی از کجا در جامعه افزایش پیدا می‌کند؟ آیا همسر بنده طاقت و دیگر کارگران طاقت ۶ ماه بی‌پولی را دارند؟

وی با بیان اینکه مشکلات اقتصادی کارگران موجب افزایش فساد در جامعه می‌شود، افزود: مسئولان شورای تأمین دفعه گذشته قول پیگیری و پرداخت مطالبات کارگران را دادند، اما پس از یک ماه هنوز خبری از پرداخت حقوق نشده است و اگر نیاز باشد بازهم تجمع می‌کنیم.

 

راهپیمایی اعتراضی کارگران در خیابانهای ساری

با توجه به طول کشیدن زمان اعتراضی کارگران نساجی و حواشی به‌وجود آمده آن در سطح شهرستان ساری، فرمانده انتظامی استان مازندران در جمع کارگران معترض کارخانه نساجی حاضر شد.

سردار مسعود جعفری‌نسب در جمع معترضان گفت: بهتر است درخواست صنفی کارگران به مشکل امنیتی استان تبدیل نشود.

 فرمانده انتظامی استان مازندران خواستار ترک محل از سوی کارگران معترض کارخانه نساجی شد، اما تعدادی از معترضان همچنان در محل باقی ماندند.

 

بخش: 

انتشار از: 

افزودن نظر جدید

لطفا نظر خودتان را فقط یک بار بفرستید. کامنتهای تکراری بطور اتوماتیک حذف می شوند و امکان انتشار آنها وجود ندارد.

CAPTCHA
حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را بدون فاصله وارد کنید.